Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: Amerika ile parmak kaldırmak gaflettir

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, İstiklal Caddesi’nde 6 kişin hayatını kaybetmesine neden olan parlamanın meydana geldiği yeri gelerek karanfil bıraktı. Perinçek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ABD’nin taziye iletisini reddetmesine dayanak verdi.

‘İçişleri Bakanlığımızın terörün arkasındaki kuvveti Amerika Birleşik Devletleri olarak saptaması yaşadığımız tarihsel gerçekliktir’ diyen Perinçek, Anayasa görüşmeleri kapsamında HDP’yi ziyaret eden AK Parti’yi eleştirdi.

‘SAHTE TAZİYE MESAJLARININ REDDEDİLMESİ SON DERECE YERİNDE…’

AK Parti’nin HDP ile yaptığı görüşmeyi ‘vahim bir hata’ olarak pahalandıran Perinçek, şunları söyledi: “Amerika Birleşik Devletleri dünyada teröristlerin ağasıdır. Personelleri Bakanlığımızın ve hükümetimizin Amerika’dan gelen düzmece taziye iletilerini reddetmesi son derece yerindedir. HDP derhal kapatılmalıdır. HDP’yi kapatmamak Mehmetçiğe ihanettir. Buradan AYM’ye tekrar hatırlatıyoruz. Hukukun gereği HDP’nin kapatılmasıdır. HDP ile Anayasa yapılmaz. Anayasa yapacağız diye HDP’ye ziyareti AKP hükümetinin vahim bir yanlışıdır. Nereyi ziyaret ediyoruz? İstiklal Caddemizde bomba patlatanların örgütünü mü ziyaret ediyoruz? AK Parti hükümeti bu yanlıştan derhal dönmelidir. HDP ile Anayasa yıkılır. Anayasa yapılmaz. Amerikan emperyalizmine karşı gayret, insanlığın gayretidir. Bu gayrette Türkiye yalnız değildir. Hükümetin Birleşmiş Milletler’de Amerika ile parmak kaldırması gaflettir. Bu yanlıştan geri dönülmelidir. Türkiye büyük bir ülkedir. İmparatorluklar geçmişidir. Amerikan emperyalizmini uyarıyoruz. PKK’ya olan, FETÖ’ye olan takviyesini sonlandırmalıdır. Türkiye’ye ait karanlık planlar yapanın sonu fakat karanlık olur. Türkiye’nin önü açık.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu