Sağlık

Birevim’den depremzedeler için kan bağışı

Birikim finans bölümünün öncüsü Birevim, depremzedeler için Kızılay’a kan bağışında bulundu. Birevim Genel Müdürü Av. Usta Orak, “Kızılay’a depremzedeler için kan bağışında bulunuyoruz. Kızılay’a yaptığımız bu kan bağışları ile tek bir vatandaşımızın bile kan ihtiyacına cevap verebilmek bizim için en sevindirici haber olacaktır. Ayrıca depremin zararlarını en aza indirmek için finansmanını sağladığımız tasarruf sahiplerimizin DASK primlerini karşılama taahhüdümüz var” dedi. söz konusu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yaralanan depremzedeler için Ataşehir’deki Birevim Genel Müdürlüğü’nde Kızılay’a kan bağışında bulunan Birevim, depremzedelerin yaralarını sarmak için seferberliğini sürdürüyor.

Birevim Genel Müdürü Av. Uzman Orak, “Depremden sonra Birevim olarak ilk iş kriz masası oluşturduk. Sallanan bölgenin illerinde görev yapan arkadaşlarımızı farklı illerdeki şubelerimize aktardık. Nakliye ve altı aylık kiralama artışı teklif ettik. Birevim ve Birtep çalışanlarının bire bir topladığı yardımları Hatay’daki depremzedelerimize ulaştırdık. Ayrıca Deva Derneği ile birlikte bir yardım kampanyası başlatarak bu yardım kampanyasını tasarruf sahiplerimizle paylaşarak etkisini artırdık. Bugün Genel Müdürlük çalışanlarımızla depremzedelerimiz için Kızılay’a kan bağışında bulunduk. Bağışladığımız bu yardımların depremde yaralanan ve kana ihtiyacı olan vatandaşlarımıza şifa olmasını temenni ediyorum.” söz konusu.
“Biriktirenlerin DASK primlerini ödemeye kararlıyız”

Birevim’in deprem bölgesindeki yaraların sarılmasına yardımcı olmaya devam edeceğini belirten Av. Yetenekli Orak, “Toplum olarak pekiştirmeye ve kaynaşmaya ihtiyacımız var. Yaraların iyileşmesi zaman alır. Ayrıca temel ihtiyaç olan barınma için inşaa inancı ile barınma sağlamak gerekir. Bu kapsamda beyin sarsıntısı kimlik belgesi dediğimiz uygulamanın zorunlu hale getirilmesini talep ettik. Biz de firma olarak bu yönde bir adım attık ve tasarruf sahiplerimizin almak istediği konutlardan beyin sarsıntısı kimlik belgeleri talep etmeye başladık. Ayrıca deprem kayıplarını en aza indirmek için finanse ettiğimiz tasarruf sahiplerimizin DASK primlerini karşılama taahhüdünde bulunuyoruz. Bu tür uygulamalarla depremlerde can ve mal kaybını en aza indireceğimizi düşünüyoruz.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

honaz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu