Haber

Hillary Clinton: 6 Ekim’de ateşkes vardı, Hamas bunu bozmayı seçti

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary ClintonBir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda, 6 Ekim’de ateşkesin sağlandığını ancak Hamas’ın sivillere yönelik saldırılarıyla bu ateşkesin bozulduğunu belirtti.

Açıklamalarında Hamas’ın her zaman ateşkesi bozduğunu belirten Clintonİsrail’in de Ukrayna gibi kendini savunma hakkına sahip olduğunu belirtti.

İsrail’in savaş hukukuna uygun hareket etmesi gerektiğini belirten Clintonİsrail hükümetinin sivil kayıplarını önlemek ve sonlandırmak için elinden geleni yapması gerektiğinin altını çizdi.

Clinton, açıklamasında daha önce Gazze’ye gittiğini, oradaki durumu ve Hamas’taki sivilleri görüştüğünü belirtti. bir savaş aracı olarakKullandığını bildiğini belirtti.

Açıklamasında insani duraklamaların masada olduğu bir aşamaya doğru ilerlediğimizi belirtti. ClintonBu durumu ‘çok uluslu bir rehin durumu’ olarak tanımlayan Gazze’de 240’tan fazla masum insanın rehin tutulduğunu unutmamalıyız.

Clinton, ” Nihayetinde Hamas’ı devirmeye çalışmanın ve iki devletli çözüm için çalışacak bir liderliğe sahip olmanın zorunlu olduğuna inanıyorum; bu hepimizin umduğu ve dua ettiği sonuç olmalıdır.” söz konusu.

etimesguthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu