Haber

ABD’den İskenderun’a aile ziyaretine giden çift, depremde hayatını kaybetti.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando’da yaşayan Alex İskender Ilgın ve 2022 yılının Temmuz ayında evlendiği eşi Veronika Ilgın, ziyarete geldikleri Hatay’ın İskenderun ilçesinde depreme yakalanarak hayatlarını kaybetti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin arama kurtarma çalışmaları devam ederken, deprem bölgesinden ABD’ye bir acı haber daha ulaştı.

Ulusal basına yansıyan habere göre ABD’nin Florida eyaletinin Orlando kentinde emlakçılık yapan Alex İskender Ilgın ve 2022 Temmuz ayında evlendiği eşi Veronika Ilgın, İskenderun ilçesinde depreme yakalandı. aile ziyareti için gittikleri Hatay’dan.

Depremde Ilgın, eşi ve annesi enkaz altında kaldı.

Hayatını kaybeden Ilgın, eşi ve annesinin cansız bedeni, kurtarma ekipleri tarafından mezardan çıkarıldı.

Queens, New York’ta yaşayan bilgisayar mühendisi Burak Firik (35), eşi Kimberly (32), oğulları Hamza (2) ve Bilal (1) Burak Firik’in babasını ziyarete gittikleri Kahramanmaraş’ta depreme yakalandı. kim kalp ameliyatı geçirdi. hayatlarını kaybetmişlerdi.

Firik ailesi için dün Türk Diyanet Camii’nde gıyabi cenaze töreni düzenlendi.

Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayan Burak Firik, IBM ve Amazon şirketlerinde bilgisayar mühendisi olarak çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu