Haber

Zamana karşı yarış devam ediyor: 3’ü çocuk 11 kişi sağ olarak kurtarıldı

Maraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Resmi rakamlara göre can kaybının 5 bin 894’e ulaştığı afet sonrası dondurucu soğuğa rağmen 47 saati aşan çalışmadan da sevindirici haber var.

– Hatay merkez Uğur Mumcu Sokak’ta bir apartmanın enkazından 47 saat sonra kadın sağ olarak kurtarıldı.

– Maraş’ta enkaz altında kalan 61 yaşındaki Salman Aydemir, arama kurtarma çalışmalarına kovasıyla katılan oğlu Osman Aydemir’in katkılarıyla depremden 47 saat sonra enkazdan kurtarıldı.

– Hatay’da Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bir apartmanın enkazından bir vatandaş 46 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

– Adıyaman’ın Besni ilçesinde depremlerde yıkılan bir binanın enkazı altında kalan 45 yaşındaki kadın, Kastamonu’dan bölgeye giden Taşköprü Belediyesi itfaiyesi tarafından kurtarıldı.

– Adıyaman’ın eski Saray Mahallesi’nde enkaz sesleri duyulması üzerine arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda 38 yaşındaki Fatma Tanık enkazdan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Depremden 45 saat sonra aynı enkazdan kurtarılan ve yarım saat önce hastaneye kaldırılan 3,5 yaşındaki Muhammed Yusuf Tanık’ın annesi olduğu öğrenildi.

– Maraş Azerbaycan Bulvarı üzerindeki yıkılan Arıkan Oteli’nden ses gelmesinin ardından arama kurtarma ekipleri enkazda çalışma başlattı. 45 saat sonra enkazdan çıkarılan ve adının Reşit olduğu öğrenilen 26 yaşındaki gencin çalışmak için kente geldiği öğrenildi.

– Hatay’da Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bir binanın enkazından ses geldiğini tespit eden ekipler, 4 yaşındaki erkek çocuk, 15 yaşındaki kız çocuğu, 35 yaşındaki kadın ve 39 yaşındaki bir kişiyi kurtardı. Adam depremden 46 saat sonra enkazdan çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)

haber-pozanti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu