Haber

Robert F. Kennedy Jr, Demokrat aday olduğunu söyledi ve sansür iddiasında bulundu

YENİ Eski ABD Lideri John F. Kennedy’nin yeğeni, 2024 başkanlık seçimlerinde Demokrat aday olan Robert F. Kennedy Jr., Demokratların kendisini sansürlediğini söyledi.

Kennedy, ABD Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi’nin ilgili alt komisyonunda düzenlenen ve “federal devlet kurumlarının silah olarak kullanılması” ve “online sansür uygulamaları”nın ele alındığı oturumda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Kovid-19 döneminde aşı karşıtı yaklaşımıyla gündem yaratan Kennedy, ‘ırkçı’ komplo teorileri yayıldığı yönündeki tartışmalara karşı kendini savundu.

Demokrat milletvekillerinden “Yahudi karşıtı” ve “Asya karşıtı” sözler kullanmakla suçlanan Kennedy, “Yahudi düşmanlığı, ırkçılık, bunlar en korkunç, en iğrenç hakaretler ve beni susturmak için bana karşı kullanıldı” dedi. söz konusu.

Kennedy, oturumda Demokratlar tarafından sansürlendiğini belirterek, hem görevdeki hem de eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yönetimi sırasında da kendisinin sansürlendiğini savundu.

Oturumda muhafazakar Cumhuriyetçiler internet platformlarında sansürlendiklerini ve hedef haline getirildiklerini savunurken, Demokratlar ifade özgürlüğünün sorumluluk gerektirdiğini, nefret söylemi ve yanlış bilgi yaymanın yanlış olduğunu savundu.

kizilcahamam-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu