Haber

Kocaeli’de ‘Gazze Şeridi’nde el ele’ protestosu düzenlendi

İsrail’in saldırılarına dikkat çekmek ve Gazze’ye destek vermek amacıyla Kocaeli’de “Gazze Şeridi’nde El Ele” eylemi düzenlendi.

Filistin İnisiyatifi’nin çağrısı üzerine İzmit ilçesinde bir araya gelen katılımcılar, Fevziye Camisi’nden Mobesko Köprüsü’ne kadar uzanan 7 kilometrelik güzergahta insan zinciri oluşturdu.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrak ve pankartları, omuzlarında keffiyeler taşıyan katılımcılar, İsrail baskınlarına karşı Gazze’deki direnişe destek mesajları verdi.

Eyleme katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, gazetecilere Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşandığını söyledi.

Bugünkü ve önceki hareketlerde Filistin’deki zulme karşı omuz omuza durduklarını, her zaman Filistinlilerin yanında olduklarını açıkladıklarını belirten Büyükakın, hareketlerle sonuç alınamayacağı yönündeki görüşlere katılmadığını belirtti. .

Kamuoyunun tüm dünyaya yayıldığını görmekten mutluluk duyduklarını vurgulayan Büyükakın, “Birçok ülkede insanlar seslerini yükseltmeye başladı. Bu asla durmamalı. Filistin 1967 sınırlarına ulaşana kadar hatırlatmaya devam etmemiz gerekiyor. İsrail o sınırlara çekilinceye kadar bu mücadele devam edecek.” Devam etmesi gerekiyor.” dedi.

Zulümler bitene kadar hareketlerin kararlılıkla devam etmesi gerektiğini vurgulayan Büyükakın, bugün düzenlenen eyleme katılanlara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu