Haber

100 yıl partisinde görülmemiş olay! CHP tarihinde ilk kez

  •     Haber7-Özel

14 Mayıs seçimlerinde halkın oyunu kim kazandı? 28. tur milletvekilleriDün yemin etti ve görevine başladı. Türk Büyük Millet Meclisien eski üyesi olarak MHP Genel Başkanı Devlet BahçeliModeratörlüğünü yaptığı oturumdaki toplam 581 milletvekili yemin etti. 10 saatten fazla süren yemin töreninde dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı.

KILIÇDAROĞLU SEÇİLMEYEBİLİR

Milletvekillerinin yemin törenini izlemek üzere Genel Kurul’a geliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerde Cumhurbaşkanı ErdoğanKarşı aday olduğu için oturumu konuk bölümünden izlemek zorunda kaldı. 2002’denmilletvekili olarak Türk Büyük Millet MeclisiBu dönemde görevde olan Kılıçdaroğlu Konseyİçeri girememesi de bir detayı ortaya çıkardı.

CHP İLK KEZ GENEL LİDERSİZ BAŞARISIZ OLDU

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluMilletvekili seçilmemek Türk Büyük Millet Meclisi CHP’ye girememenin CHP tarihinde bir ilk olduğu belirlendi. 9 Eylül 1923’te kurulan 100 yıllık CHP’de ilk kez CHP Genel Başkanı olarak bir ismin TBMM’de yer alamayacağı belirlendi. Kılıçdaroğlu’nun giremediği Meclis Başkanı Özgür Özel, CHP Grup Başkanvekili oldu.temsil edilecektir.

GRUP TOPLANTILARINI YÖNET

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Genel Kurul’a giremezken küme toplantılarını yönetebilecek. Milletvekili seçilemeyen Kılıçdaroğlu, Genel Başkan olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde haftalık yapılacak oturumlarda milletvekillerine hitap edebilecek.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu